Filtras -
Kategorijos
Kaina
Gamintojas
Ašies ilgis
AG
daugiau... mažiau
Cilindrų skaičius
Įtampa
Galingumas
Filtras

Valčių varikliai

Valtis be variklio šiais laikais nelabai te įsivaizduojamas dalykas. Juk daugelis pripratę prie komforto ir neturi itin didelio noro irkluoti. O ketindami įsigyti valtį beveik jokioje jos komplektacijoje nėra variklio. Tad belieka rasti jį savo valčiai.

Kokį variklį rinktis?


Varikliai valtims gali būti elektriniai ir benzininiai. Visi jie skiriasi arklio galiomis, funkcionalumu, privalumais ir net garso aspektu, bet abiejų tipų yra pakabinami. Verta pabrėžti, kad varikliai nėra universalūs, tad koks variklis tiktų Jūsų valčiai – reikėtų sužinoti. Tai galima padaryti atkreipiant dėmesį į valties ir variklio technines dokumentacijas. Taip pat galima konsultuotis su specialistais.
Kodėl tai yra svarbu? Paprastas pavyzdys – jei variklis turi didelę galią, o valtis yra mažutė paprastutė, tai tuomet netiks toks variklis šiai valčiai, nes tiesiog per daug galingas. Arba atvirkščiai. Čia kaip su telefonu ir krovikliu, ne visi krovikliai tinka visiems telefonams. Taip ir su varikliais valtims. Tad būtina pritaikyti, kad nesugestų nei vienas iš jų.

Elektriniai valčių varikliai
Puikus pasirinkimas tiems, kas stengiasi saugoti gamtą. Juk tokie varikliai yra draugiški aplinkai! Taip pat tinka ir tiems, kurie labai vertina tylą. Todėl, kad jie nekelia tiek triukšmo (palyginus su benzininiais). Tikrai puikūs. Tik yra vienas BET. Elektriniai varikliai negali būti maksimaliai galingi palyginus su benzininiais varikliais. Beje, atitinkamose vandens telkiniuose galima plaukioti tik tokiomis valtimis, kurios yra su elektriniais varikliais (arba su irklais), nes yra draudžiami vidaus degimo varikliai. Elektriniai varikliai tinka dažniausiai tik mažesnėms valtims. Tačiau yra tokių, kurie turi papildomų funkcijų, bet tai brangesnis variantas. Tad vertėtų gerai apsvarstyti, ar tikrai reikėtų rinktis būtent elektrinį variklį. Tai priklauso nuo paskirties – ką veiksite – ar norėsite tik paplaukioti, pvz., tyrinėjant kraštovaizdžius, ar norėsite kažko daugiau? Jei taip, tuomet galima peržiūrėti kitokio tipo variklius – benzininius.

Elektrinių variklių prekiniai ženklai: Motorguide, HK, Minn Kota, Epropulsion, Haswing, Runos.

Benzininiai varikliai valtims
Jei norisi galingumo ir didelio greičio – tuomet tai gali užtikrinti TIK benzininiai valčių varikliai! Įvairiausių arklio galių ir gamintojų bei modelių. Tačiau vertėtų įsidėmėti jau prieš tai minėtą dalyką, jog būtina parinkti valčiai tinkantį variklį. Tam turi didelės reikšmės ir valties svoris, ir kiti techniniai duomenys. Jei į tokį dalyką neatsižvelgti, tai paprasčiausiai valtis bus nestabili (jei variklis per daug galingas mažesnei valčiai) arba gali sugesti variklis (jeigu valtis didesnė, bet per silpnas variklis).

Taip pat yra ir kiti svarbūs aspektai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį – tai variklio valdymas (vairas arba rankena) ir velenas (ilgis). Mažesnėse valtyse yra rankena, su ja net patogiau valdyti, o didesnėse yra vairas. O štai veleno ilgis yra be galo svarbus, nes jo ilgis turi atitikti valtį. Tad renkantis tiesiog būtina sutikrinti valties ir variklio techninius duomenis, ypač matmenis.

Benzininių variklių prekiniai ženklai: Suzuki, Tohatsu, Yamaha, Mercury, Selva, Evinrude.

Tad kokį variklį rinktis – spręsti Jums. Tačiau tikrai svarbu išsirinkti Jūsų valčiai tinkamiausią variklį. Hobio centro pasiūloje yra platus pasirinkimas, tad rasite geriausią!

Pakabinami varikliai valtims – kokia kaina?


Variklio kaina priklauso nuo tipo – elektrinis ar benzininis, taip pat ir nuo to, kiek arklio galių ir funkcijų turi variklis. Tad kainos varijuoja, o ir asortimentas yra itin platus. Elementaru, jog kuo galingesnis variklis, tuo jis brangesnis. Tačiau, o kokia valtis? Gal didelė, kuriai ir reikia būtent galingo variklio? O kokie Jūsų poreikiai? O kiek asmenų plauks kartu su Jumis? Visa tai turi įtakos kainai. Tačiau renkantis iš Hobio centro pasiūlos galima nesijaudinti, nes čia esantys pakabinami varikliai (elektriniai ir benzininiai) itin aukštos kokybės.

Geriausi varikliai valtims – tik iš Hobio centro! Kokybiški motorai itin gera kaina! Tad čia tikrai išsirinksite ir gerą variklį, ir puikią valtį visiems savo poreikiams: žvejybai, pasiplaukiojimams vandens telkiniuose su draugais ar net vienam tyrinėjant gamtą, o gal sportui ar kitoms ekstremalioms pramogoms, taip pat ir vykdomai veiklai ir t. t. Džiaugsitės tinkamu pasirinkimu, juk nereiks irkluoti, o maloniai ir greitai plaukti su vėjeliu!


PlačiauRodyti mažiau

Nustatymai

Dalintis

Meniu

Norėdami naudoti pageidavimų sąrašus, registruokitės.

Prisijungti