Filtras -
Kaina
Gamintojas
daugiau... mažiau
Filtras

Žiūronai

Žiūronai
19,00 € (su PVM)
Žiūronų dirželis labai patogus gamtos stebėtojams ir medžiotojams nešioti žiūronus ir turėti laisvas rankas. Jis lieka arti jūsų kūno, kad būtų galima greitai pasiekti. Žiūronų svoris yra tolygiai paskirstytas tarp X...


Laukinė gamta, miškas, traškančios šakelės po kojomis, iš aukštybių sklindantis paukščių čiulbesys ir toks jausmas, kad visai netoli žvėrys...juos įžiūrėti plika akimi sudėtinga, bet žiūronai leidžia juos gerai pamatyti ir apžiūrėti. Iš tikro, juk pasaulio stebėjimas pro žiūronus yra labai įdomus, tad įtraukia kone kiekvieną žmogų. Ir visai nestebina tai, jog tokiam tikslui šis prietaisas buvo tobulinamas ne vieną kartą. Taip pat ir kitoms paskirtims irgi. Juk jų yra įvairiausių. Žiūronai gali būti skirti tiek gamtos stebėsenai, tiek specialiai pritaikyti medžioklei – su tolimačiu, termovizoriumi ir kitomis funkcijomis. Šie prietaisai turi ir kitų paskirčių, kurių su laiku gali dar padaugėti, jei dar labiau patobulės žiūronai.

Gamtos mėgėjams žiūronai yra iš tiesų puikus įrankis, nes nustačius tinkamą priartinimą vaizdas yra aiškus ir ryškus, tad galima mėgautis gyvūno ar paukščio stebėjimu ir jo apžiūrinėjimu. Pavyzdžiui, stebėti erelį, kaip skraidydamas ištiesia sparnus, kokio jie dydžio ir kaip atrodo plunksnos. Tai pat stebint ir kitus gyvūnus ar paukštelius, jų gyvenimo būdą, maitinimosi ypatumus ir elgseną. Kiek džiaugsmo suteikia vien tas momentas, kai pamatomi tik gimę mažyliai, o juk žmogui prie jų prieiti labai arti būtų per daug pavojinga. Todėl, kad suaugę gyvūnai - mamytės ir tėveliai labai saugo savo vaikus ir galiu pulti žmogų. Tačiau  kadangi yra žiūronai, tai galima drąsiai stebėti gyvūnėlius ir jaustis saugiai.

Toks matymo prietaisas labai reikalingas kiekvienam medžiotojui. Tačiau tai jau turi būti specialūs žiūronai medžioklei. Dėl to, jog medžiojimui būtinos specifinės techninės savybės – tinkamas priartinimas, atsparumas oro sąlygoms ir t. t. Tad žiūronus vertėtų rinktis pagal paskirtį.Nuo žiūronų istorijos iki šių dienų...

Kas būtų, jei nebūtų žiūronų? Galbūt nebūtų atrasti nauji žemynai, salos. Gal tiesiog mažiau žinotume apie žvaigždes ir mažiau būtų ištyrinėtas gyvūnų elgesys...
Žiūronai, jei taip juos galima pavadinti, buvo išrasti XVI a. pab.(!), nors, gal tai įvyko ir anksčiau(?!)). Tiesiog gal pirmieji tokie prietaisai labiau priminė mažus teleskopus, bet kad ir kaip atrodytų – svarbiausia dalis yra lęšiai, o juos galėjo išrasti ir anksčiau. O juk tai labai svarbus dalykas, galima sakyti, visai žmonijai. Štai jau kiek amžių žiūronai naudojami įvairiausiems tikslams, o ir paskirčių tikrai nemažai. Iš pradžių žiūronus dažniausiai naudojo jūreiviai – stebėdami horizontą, plaukiančius laivus ir krantus. Po to žiūronai buvo naudojami karų metu norint pamatyti, ar artėja priešas ir kokiu atstumu jis yra. Savaime aišku, jog žiūronai išpopuliarėjo, tapo reikalingi ir tokie išliko skirtingose srityse – astronomijoje, ornitologijoje ir zoologijoje, medžioklėje, žmonių gelbėjimo operacijose ir t. t. Maža to, jie buvo tobulinami, ypač pastaruosius šimtmečius, o šiais laikais esant pažangiausioms technologijoms žiūronai buvo dar labiau ištobulinti. Tad dabar jų yra skirtingų rūšių ir kiekviena jų turi savo paskirtį, atitinkamą funkcionalumą, dydžius ir kitus parametrus. Dėl ko žiūrėjimas pro žiūronus ne tik yra dar malonesnis, bet ir suteikiantis daug informacijos apie stebimą objektą. Be to, yra tokių žiūronų, kurie skirti naudoti naktį, nes yra su termovizoriumi, kuriuo ir aptinkami objektai pagal, pvz., gyvūnų skleidžiamą šilumą. Ar galėjo kažkada išradėjai tik pagalvoti, kad jų išradimai bus šitaip ištobulinti?...


Žiūronai su tolimačiu – kas tai ir kokie privalumai?

Medžioklėje nesinori turėti per daug daiktų, bet be kai kurių dalykų būtų tiesiog sudėtinga ar net neįmanoma. Vieni iš tokių yra žiūronai ir tolimatis. Jie iš tiesų reikalingi, bet abudu užimtų daugiau vietos. Tačiau yra sprendimas, t. y. „du viename“ – tai žiūronai su tolimačiu. Atrodo ir veikia kaip žiūronai, bet dar papildomai turi tolimačio funkcijas, kurios itin praverčia medžioklės metu. Juk norisi ne tik taikyti, bet ir pataikyti, tiesa? O nusitaikymui reikalingas tolimatis, bet geresniam matymui ir efektyvesniam situacijos įvertinimui yra reikalingesni žiūronai su tolimačiu. Tokie yra itin galingi, nes nustatomas tikslus atstumas iki objekto. Tai bene geriausi žiūronai medžioklei ir ne tik jai, juk naudojimo paskirčių gali būti ir daugiau, pvz., stebėti gamtą, natūralią gyvūnų elgseną.

Žiūronai su tolimačiu yra labai tikslūs, su aukštu šviesos pralaidumu, taip pat kompaktiški ir komfortiški. Su tokiais žiūronais galima pasiekti puikiausius šaudymo rezultatus. Todėl, kad toks prietaisas leidžia apskaičiuoti reikiamą trajektoriją ir kitus dalykus, kurie reikalingi medžiojimui.

Medžioklei naudojami žiūronai su tolimačiu gali būti įvairūs, su skirtingomis techninėmis savybėmis.
Pavyzdžiui, „Helia 42 RF“ modelis iš tiesų labai patogus ir turi išskirtines savybes. Viena geriausių savybių – aukštas tikslumas, nusitaikymas iki 1500 m į medžiojimo objektus – tiek elnius, tiek kitus gyvūnus. Taip pat yra nuskaitymo režimas ir patobulintas kampo išlyginimas (EAC). Tai lengvi žiūronai, kuriuos labai paprasta valdyti. Dar vienas dalykas, kuris labai džiugina – ilgas baterijos tarnavimo laikas.
Kitas pavyzdys – „Leica Geovid Hd-B 10x42“. Šis modelis pritaikomas įvairiausiems tikslams, tad tinka daugeliui naudotojų. Tinka ir medžioklei. Todėl, kad ABC® balistinė sistema užtikrina puikų tikslumą, (matavimai iki 1,825 m). Dar yra MicroSD kortelė duomenims. Labai lengva ir paprasta laikyti ir valdyti. Dėl esančios Perger Porro sistemos gaunamas aukštos kokybės ryškumas, tad matomas trimatis vaizdas yra kokybiško kontrasto. Taip pat yra puikus šviesos sulaikymas, kai jos per daug, tad nebūna atspindžių. Patogumui – skaidrus LED ekranas. Tokie žiūronai su tolimačiu yra atsparūs smūgiams, o AquaDura® lęšių danga yra su apsauga nuo vandens ir purvo.

Galima sakyti, jog kiekvienas medžiotojas džiaugtųsi turėdamas žiūronus su tolimačiu, nes medžiojimo kokybė iš karto pagerėja, o ir malonumo iš tokios medžioklės žymiai daugiau nei su naudojant paprastus žiūronus ar atskirai dar tolimatį. Kita vertus, gerai ir tai, kad vienas užima mažiau vietos nei nešiojant du prietaisus. Tai ypač svarbu medžioklėje.

Tiek medžioklei, tiek žygiams, tiek ekspedicijoms gali labai praversti tokie žiūronai, kurie nustato tikslų atstumą ir neužima daug vietos. Tad tikrai nesuklysite įsigiję tokį prietaisą, jei yra Jums reikalingi abudu – tolimatis ir žiūronai.


Žiūronai su termovizoriumi

Jei esate medžiotojas, tai tikriausiai teko naudotis termovizoriumi ir turbūt nelabai buvo komfortiška viena akimi žiūrėti, ar ne? Tai štai yra kur kas geresnis sprendimas – t. y. žiūronai su termovizoriumi. Pro juos žymiai geriau žiūrėti į elnią ar kitą gyvūną ir matyti geresnį vaizdą, ypač tamsiu paros metu. Šitaip galima tiksliai įvertinti esamą situaciją ir žinoti, kokiu atstumu yra objektas. Dėl to medžioti su tokiu prietaisu geriau nei su paprastu. Ypač tamsiu paros metu, kai matomumas labai silpnas ar jo visai nėra. Taip pat ir dienos metu, nes miške pastebėti gyvūną, kuris dažnu atveju „moka“ būti nematomu, nes yra panašių spalvų, atspalvių ir tarytum susilieja su medžiais, krūmokšniais.

Kaip galima išgelbėti žmones, kurie likę po pastato griuvėsiais po žemės drebėjimo ar sprogimo? Ogi naudojant termovizorių, o jeigu tokie yra žiūronai, kodėl gi ne? Atsitikus nelaimei ir nesant galimybei suprasti, kur koks žmogus gali būti, greičiausias būdas rasti yra termovizorius. Todėl, kad prietaisas aptinka objektus, kurie skleidžia šilumą, tad šitaip pagreitėja ieškojimo procesas. Tokie prietaisai taip pat yra naudojami žmonėms pasiklydus miške. Šukuojant teritoriją reikėtų žiūrėti pro žiūronus, kurie yra su termovizoriumi. Šitaip galima greičiau aptikti pradingusį žmogų ar daugiau žmonių vienu metu net ir naktį, o ne tik tamsiu paros metu. Taip pat galima nustatyti, kokiu atstumu yra ieškomi objektai. Tad toks prietaisas iš tikro yra labai pravartus įvairių gelbėjimo operacijų metu.

Žiūronai su termovizoriumi – ypatingas prietaisas, kuris skirtas ne tik medžioklei, bet galima naudoti ir gelbėjant žmones. Jų yra įvairiausių, atsižvelgiant į techninę specifikaciją. Tad galima rinktis pagal savybes, prekinį ženklą ir, žinoma, kainą. Kad ir kokį išsirinktumėte – žinokite, jog tai tikrai geras sprendimas.


Žiūronai medžioklei – kokia kaina ir ką rinktis?

Rinkdamiesi žiūronus medžioklei turėtumėte atsižvelgti į tai, kokių poreikių turite ir tuomet peržiūrėti skirtingų žiūronų technines specifikacijas. Juk žiūronai yra įvairūs – paprasti, geri, patys geriausi ir net labai galingi. Tačiau verta turėti omenyje, jog kuo daugiau privalumų turi žiūronai, tuo kaina didesnė. Kaina prasideda nuo poros ar kelių šimtų eurų ir gali siekti kelis tūkstančius eurų. Taip kad dar vertėtų apgalvoti, kokios yra galimybės ir kiek galima investuoti į tokią priemonę.

El. parduotuvėje Hobiocentras.lt yra įvairiausių žiūronų – kiekvienam pagal poreikį, komfortą ir paskirtį. Pasiūloje yra platus prekinių ženklų pasirinkimas: AKAH, Delta optical, KAHLES, Kahles optika, KAPS, Leica, Meopta, Pulsar, Swarovski, Zeiss Optics.

Jei Jums reikalingi geri žiūronai, bet be tolimačio ir termovizoriaus, tai tuomet galite rinktis Meopta žiūronus. Nei pigus, nei brangus variantas. Skirtas medžioklei ir dienos metu, ir kai jau temsta. Puikus matymo laukas, net iki 1000 m. Tvirta ir patogi konstrukcija. Šie žiūronai nerasoja, nes yra užpildyti azotu. Taip pat jie yra apsaugoti nuo lietaus, drėgmės ir sniego. Nepriekaištingi vaizdai, juk priartina tiek, kiek reikia medžioklei – 8 kartus.

Jei Jums reikalingi galingi žiūronai, pvz., su tolimačiu, tai tuomet galite rinktis Swarovski žiūronus. Tai nėra vien tik garsus prekinis ženklas, tai aukšto lygio kokybė ir naujausios technologijos bei geriausios funkcijos. Profesionalūs žiūronai sukurti tam, kad Jūsų medžioklė būtų kuo sėkmingesnė ir teiktų didžiulį malonumą.

Žiūronai gali kainuoti tikrai nemažai, ypač, jei jie profesionalūs, bet tokie turi daugiau naudos nei kiti žiūronai. Kiti turi mažiau funkcionalumų, mažesnę padidinimo galimybę, bet yra pigesni, nors gal ne visais atvejais yra būtinos visos geriausios techninės specifikacijos. Pavyzdžiui, norint stebėti paukščius nėra būtini žiūronai su aukšta raiška. Tad rinkitės tokius žiūronus, kurie atitiktų Jūsų norus, poreikius ir galimybes. Be to, vertėtų žinoti, jog kainos gali būti mažesnės, kai vykdoma akcija. Tad norimiausius žiūronus galite įsigyti žymiai pigiau. Ir negaiškite laiko vaikštinėjimams po parduotuves, nes internetu pirkti greičiau, patogiau ir maloniau, o ir kaina džiugina labiau nei fizinėse parduotuvėse.

Prireikus – „Hobio centro“ specialistai yra pasiruošę Jums padėti išsirinkti žiūronus ir atsakyti į Jūsų klausimus. Taip pat, jei reikėtų dar kažko, pvz., termovizorių ar kitų prietaisų – viską medžioklei galite rasti mūsų el. parduotuvėje.


PlačiauRodyti mažiau

Nustatymai

Dalintis

Meniu

Norėdami naudoti pageidavimų sąrašus, registruokitės.

Prisijungti