Filtras -
Kategorijos
Kaina
Gamintojas
daugiau... mažiau
Filtras

Echolotai

Echolotai
700,00 € (su PVM)
MATMENYS 11.1” x 6.5” x 2.4” (28.2 x 16.5 x 6.0 cm)  EKRANO SKIRIAMOJI GEBA 800 x 480 pixels  EKRANO TIPAS WVGA color  SVORIS 2.4 lbs (1.1 kg)  PRALAIDUMAS VANDENIUI IPX7  PERDAVIMO GALIA 500 W (RMS)  Sonaro daviklis...
Echolotai
600,00 € (su PVM)
MATMENYS 9.3” x 5.5” x 2.3” (23.5 x 14.0 x 5.8 cm)  EKRANO SKIRIAMOJI GEBA 800 x 480 pixels  EKRANO TIPAS WVGA color  SVORIS 1.7 lbs (0.8 kg)  PRALAIDUMAS VANDENIUI IPX7  PERDAVIMO GALIA 500 W (RMS)  Sonaro daviklis...
Echolotai
479,99 € (su PVM)
MATMENYS 9.3” x 5.5” x 2.3” (23.5 x 14.0 x 5.8 cm)  EKRANO SKIRIAMOJI GEBA 800 x 480 pixels  EKRANO TIPAS WVGA color  SVORIS 1.7 lbs (0.8 kg)  PRALAIDUMAS VANDENIUI IPX7  PERDAVIMO GALIA 500 W (RMS)  Sonaro daviklis...
Echolotai
360,00 € (su PVM)
MATMENYS 7.4’’ x 4.5’’ x 2.1’’ (18.8 x 11.6 x 5.4 cm)  EKRANO SKIRIAMOJI GEBA 800 x 480 pixels  EKRANO TIPAS WVGA color  SVORIS 1.0 lb (0.5 kg)  PRALAIDUMAS VANDENIUI IPX7  PERDAVIMO GALIA 500 W (RMS)  Sonaro daviklis...
Echolotai
200,00 € (su PVM)
MATMENYS 3.9'' x 6.9'' x 1.8'' (9.8 x 17.4 x 4.5 cm)  EKRANO SKIRIAMOJI GEBA 272 X 480 pix.  EKRANO TIPAS QSVGA  SVORIS 0.7 lbs (0.3 kg)  PRALAIDUMAS VANDENIUI IPX7  PERDAVIMO GALIA300 W (RMS)  Sonaro daviklis GT20-TM...

Turbūt esate girdėję, kaip žvejai kalbėdami tarpusavyje pasako, kur yra labai žuvingos vietos, o kur žuvų beveik neįmanoma pagauti. Tačiau, tik pagalvokite, kiek laiko prireikė, kad vienas žmogus atrastų tokias vieteles? Kiek žmogus praleido vienoje vandens telkinio dalyje, o po to kitoje ir šitaip per visą teritoriją... Tačiau yra geresnis būdas įgalinti sėkmingą žvejybą – naudotis echolotu.

Echolotas – galingas prietaisas, net ir pats paprasčiausias. Nors dažniausiai echolotai naudojami žuvų ieškojimui, bet jų paskirtis įvairialypė. Jeigu tokį turėtų „Titaniko“ įgula, tai tikriausiai galima būtų išvengti tragedijos. Juk šis įrenginys parodo, kokie objektai yra vandenyje ir ant dugno atitinkamu laivo spinduliu (atstumu).

Kaip veikia echolotas? Itin paprastai – skleidžiamos ultragarsinės bangos-garsai (žmogui visiškai negirdimi), jų kelionė kaip bumerangas, t. y. „atsitrenkus“ į objektą grįžta atgal. Tai yra lyg atspindžiai, kuriuos šis prietaisas „sugeba“ analizuoti ir ekrane žmogus pamato vandens telkinio vaizdą – kur, kokios ir kiek žuvų plaukioja (ar kiti objektai), koks yra telkinio dugno paviršius, koks yra, pvz., ežero gylis ir nemažai kitos informacijos, kuri yra reikalinga žvejui.

Echolotai – šiais laikais tai itin moderni įranga, kuri, beje, labai populiari. Dažnas žvejys be šito prietaiso neišplaukia į žvejybą. Tikrai didelė šių prietaisų įvairovės gausa. Echolotai – tai ir sonarai (vaizdai matomi žmogaus išmaniajame įrenginyje, pvz., telefone), ir GPS funkcijas turintys, susiejami su internetu, tad išmanūs, juk galima ir išsisaugoti turimus maršrutus, ir žuvingiausias vietas. Yra nemažai gamintojų – prekinių ženklų, kurie siūlo nemažai funkcijų turinčius echolotus, tad kiekvienas tikrai gali sau rasti geriausią variantą, kuris atitiks ar mėgėjo, ar profesionalaus žvejo, o gal kitą veiklą vykdančio žmogaus poreikius ir lūkesčius. Vienas iš patikimiausių gamintojų yra Garmin, jų įranga tikrai gera.

Echolotas žvejybai – kokį rinktis ir į ką atkreipti dėmesį?


Dažnu atveju echolotas vadinamas žuvų ieškikliu. Todėl, kad būtent dėl šios priežasties ir yra perkamas. Tačiau jų yra labai daug įvairiausių. Tad kokį echolotą pirkti? Koks yra geriausias echolotas žvejybai?

Esminis dalykas, kurį reikėtų žinoti prieš renkantis echolotą yra tikslas – Jūsų poreikiai. Taip pat ir tai, kokiuose vandens telkiniuose jis bus naudojamas. Kai tai žinosite, tuomet reikėtų atkreipti į kelis svarbius aspektus: echoloto galingumas, daviklis ir jo dažnių tipas, spindulio plotis, ekrano tipas, prietaiso atsparumas vandeniui ir oro sąlygoms bei temperatūros pokyčiams.

Echoloto galingumas. Vėlgi, nuo poreikių priklauso galingumo pasirinkimas. Pavyzdžiui, jei žvejosite jūroje, tuomet geriau rinktis kuo galingesnį echolotą, pvz., Garmin, nes jis greitas ir tikslus. Jeigu žvejosite mažesniuose vandens telkiniuose, tuomet galima rinktis paprastus, mažiau galios turinčius echolotus. Kai kuriais atvejais net labiau tinkami yra mažesnio galingumo prietaisai, pvz., sekliose vietose būtent toks reikalingas.

Daviklis. Bene svarbiausia sudedamoji dalis. Todėl vertėtų atkreipti dėmesį į tai, koks yra spindulys, t. y., kokį vandens telkinio plotą aprėpia. Mėgėjai gali rinktis mažesnio spindulio, o štai profesionalams reikėtų didesnio ar net kelių spindulių. Taip pat jūrose reikalingas daugiau ploto aprėpiančio daviklio. Koks plotas aprėpiamas priklauso nuo daviklio dažnio. Tačiau dažnis parenkamas pagal tai, kokiuose vandenyse jis bus naudojamas – sekliuose ar giliuose? Todėl, kad vienur labiau tinka aukšto dažnio, o kitur žemo. Beje, dažnio skaičius turi įtakos aiškesniam vaizdui ekrane.

Ekranas. Gali būti spalvotas ar juodai baltas. Dažniausiai yra pasirenkamas spalvotas ekranas. Dėl to, jog žymiai lengviau žiūrėti ir suprasti, kas rodoma ekrane, net ir itin saulėtą arba debesuotą dieną. Nors ir echolotų su spalvotais ekranais kaina yra didesnė, bet tikrai verta tokius pirkti, nes iš tokių daugiau naudos ir tiesiog informacija ekrane labai gerai matosi. Taip pat, kaip ir televizorių renkatės, taip ir rinkdamiesi echolotą reikėtų atsižvelgti į skiriamąją gebą. Todėl, kad vaizdas žymiai aiškesnis, kai skiriamoji geba yra didesnė.

Atsparumas. Echolotas naudojamas ne itin komfortiškose sąlygose, dėl to jis turi būti labai atsparus įvairioms oro sąlygoms, temperatūrų pasikeitimams ir, svarbiausia, vandeniui, drėgmei. Todėl reikėtų atsižvelgti, koks būtent yra atsparumas, kokio lygio. Kuo jis geresnis, tuo ilgaamžiškesnis echolotas. Tad ilgiau naudositės prietaisu. Beje, turint sonarą (be ekrano) ir stebint vaizdą savo telefono ekrane būtų puiku pagalvoti apie specialų, neperšlampamą dėklą telefonui. Šitaip geriau apsaugosite telefoną ir geriau matysite, ką rodo prietaisas.

Echoloto kaina


Echolotai – kad ir kokie bebūtų, bet visi jie labai geri, tiesiog vieni turi daugiau funkcijų, o kiti mažiau. Todėl, jei echoloto kaina maža, tai nereikėtų galvoti, jog kokybė blogesnė, tikrai ne. Tačiau, vertėtų žinoti, jog žvejybai skirtų prietaisų kainos didesnės dėl to, jog funkcionalumo daugiau, raiška geresnė, atsparumas aukštesnio lygio ir t. t.

Vertėtų gerai apgalvoti, kokie yra poreikiai, kur būtų žvejojama – kokiuose vandenyse ir įdėmiai peržiūrėti prietaisų technines specifikacijas. Todėl, kad visa tai turi įtakos tam, kokia tokio prietaiso kaina. Tačiau, jei abejojama arba rečiau bus naudojamas (nes, pvz., retai žvejojama), tuomet galima įsigyti paprastesnį echolotą. Šitaip galėsite išbandyti ir ateičiai žinosite, ar tokio pakanka, ar reikėtų papildomų funkcijų (ir kokių būtent) ir tuomet galėsite įsigyti echolotą su žymiai geresniu funkcionalumu.

Taip pat reikėtų turėti omenyje, jog įrenginį galima įsigyti su akcija. Šitaip įmanoma sutaupyti ir gauti itin funkcionalų žuvų ieškiklį. Beje, labai patogu pirkti internetu, nes žymiai geriau peržiūrėti visas technines specifikacijas ir prie jų pridedamas nuotraukas kompiuterio monitoriuje ar išmaniajame įrenginyje.

Geriausias echolotas jau laukia Jūsų Hobio centro pasiūloje! Išsirinkite sau tinkamiausią prietaisą žvejybai, kad laimikis būtų kuo sėkmingesnis!

PlačiauRodyti mažiau

Nustatymai

Dalintis

Meniu

Norėdami naudoti pageidavimų sąrašus, registruokitės.

Prisijungti